CLS Sorunu : 0,25 Mobil veya Masaüstü Eşiğinden Fazla [Çözüldü] Search Console

Google search console önemli web verilerinde bulunan cls sorunu 0,25 mobil veya masaüstü eşiğinden fazla sorununun çözümü.

Uzun süredir üzerinde çalıştığım ve tüm kaynakları kontrol ettikten sonra başıma gelen bu sorunu aştığım yöntemi sizlerle paylaşıyorum.

Bir blog siteniz var bu site sürekli olarak cls sorunu ile karşılaşıyorsanız öncelikle yapmanız gereken sitenizin kodlarında düzenlemeler yapmak. Hatalı yazılmış HTML kodları cls sorununa yol açıyor. Eğer ki mobil için veriyorsa bu uyarı sitenizin mobil css kodlarını çok iyi ayarlamanız gerekli ki sağa sola kaymalar yapmamalısınız masaüstü için veriyorsa da doğru html kodları kullanmalısınız.

Bu sorunla karşılaştım fazla kaynak bulamadım google'ın önerdiği dökümanı inceledim fazla bir ingilizcem olmadığı için çeviri yapmakla bile uğraşmadım. Bir blog sitem olduğu için uyarıda gösterilen linkler konularla alakalı idi ve sürekli konulara girip bakıyordum hem mobilde hem masaüstünde. Daha sonra temamda ki eksikleri fark ettim ve şuan kullandığım temayı kodladım.. Bu temayı çok temiz bir html düzeni ile yazdım masaüstü ve mobil versiyonları sorunsuz oldu.

Mobilde kayma sorunlarım olduğu temadan bu temaya geçtim fakat baktım ki önemli web verilerinde değişiklik yoktu. Bende konular üstünde yoğunlaştım 150 ye yakın yazımı tek tek açtım uzun sürdü fakat yazı içerisinde yaptığım tüm kodlama hataları tokat gibi yüzüme vurmuştu. İndir butonu kullandığım konular olmuş fakat artık kullanmadığım için silinen css kodları yüzünden o indir butonlarım görselsiz saçma sapan bir şeye dönmüş.

Her bir paragrafa p kodu ekledim img kodlarında bulunan border="0" gibi gereksiz kodları sildim. adete şiir yazar gibi konuların HTML kodlarını düzenledim. Daha sonra CLS sorunları git gide azaldı ve artık sıfıra düştü. Sorun şuradaymış onu çözdüm. CLS eşiğinden fazla hatasının çözümü bize gösterilen link içerisinde yaptığımız basit css ve html hataları ile alakalı.

Son söz bu tür cls hatası alan arkadaşlar sitelerini yorum bırakabilir kontrol sağlayabilirim. Önermelerde bulunabilirim.

Google News Proje ve Kod Paylaşım Platformu
Yazar

C# örnek otomasyonlar, projeler, HTML tasarımlar,blogger temaları,blogger eklentiler, program crackleri indirebileceğiniz ve genel teknoloji bilgileri paylaşan bir blog.

CLS Sorunu : 0,25 Mobil veya Masaüstü Eşiğinden Fazla [Çözüldü] Search ConsoleHenüz 1 yorum yapılmış.
Sizlerinde konu hakkındaki görüş ve önerilerinizi bekliyoruz.

  1. Merhaba.. Blogger kullanıyorum. Makalenizi keyifle okudum ancak biraz uzman olmak gerekli sanırım bu ayarları yapmak için. Sitemin örnek bir linkini bırakıyorum. Site hızım oldukça iyi 90 üzerinde ancak bu cls sorunu webmaster tols da hata veriyor. bakmanız ve öneride bulunmanız mümkün mü. Bu Sorun bir çok kişinin sorunu galiba. Şimdiden Teşekkür ederim. https://www.vipdizi.net/2021/07/mevlana-dizisinde-kimler-oynuyor.html

    YanıtlaSil

Konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.
Konunun alıntı veya yasal olmayan bir durum arz ettiğini düşünüyorsanız iletişim yolu ile bize ulaşarak bildirebilirsiniz hak ihlali durumlarında 3 iş günü içerisinde konu kaldırılacaktır.
Dipnot...!
Kırık ve eksik linki yorum olarak bildirin konu 24 saat içerisinde düzenlenecektir.