instagram Kaybolan Mesaj Modu Nedir? Nasıl Açılır? SS Alma - Vanish Mode

instagram Kaybolan Mesaj Modu Nedir? Nasıl Açılır? SS Alma - Vanish Mode

İnstagram yeni dm özelliği olan kaybolan mesaj modu yani vanish mode nedir ? Nasıl açılır. SS alırken uyarı veriyor mu? 

Popüler sosyal medya uygulaması instagram insanların mesajlaşma durumlarına gizlilik getirmek için yeni bir sistem tasarladı. Kaybolan mesaj modu adını verdiği vanish mode eklentisi ile artık daha gizli konuşmalar yapılabilir. 

Kaybolan mesaj modu ?

Bu kelimeden ne anlıyoruz? Kaybolan mesaj modu (vanish mode) kısaca instagram dm'den yazdığımız mesajları mesaj ekranından çıktığımız anda her iki taraf içinde silen geride mesaj bırakmayan bir özelliktir. Bu özellik ile artık instagram dm'leriniz (mesajlarınız) kayıtlı kalmayacak demektir.

Kısacası karşılıklı iki konuşmacının mesaj ekranından çıktığı anda kaybolan mesajlaşma modu'dur.

Nasıl Açılır ?

İlk kullanım için geçerli olmak üzere: Ekrana gelen "Mesajlaşmayı Güncelle" yazısına basıyoruz.Ardından "Mesajlaşmayı Kullan"'a basıyorsunuz.

Bundan sonra mesaj alanına geliyorsunuz ve ekranı yukarı kaydırıyorsunuz. Örneğin: @projevekod adresine gittiniz mesaj a tıkladınız açılan mesaj alanını yukarı kaydırıyorsunuz. Bu sayede kaybolan mesaj moduna geçmiş olacaksınız.

Sizi karanlık moda aktaracak ve burada konuşulan yazılar konuşmanız bitip ekrandan çıktığınız anda kaybolacaktır. Tabi karşılıklı konuşmadan çıkıldığında kaybolacaktır. Örneğin çevrimdışı birine mesaj attınız daha sonra çevrimdışı oldunuz. Mesaj atılan kişi çevrimiçi olduğunda mesajı okuyabilecek ekranı kapatıp çevrimdışı olduğunda sanki hiç mesajlaşmamış gibi ikinizde de o konuşmalar olmayacak. Fakat anlık iki çevrim içi insan konuşuyorsa ikiside konuşmalar bittikten sonra ekranı kapattıklarında mesajlar kaybolacaktır. Gelelim asıl konumuza.

SS Alırken Uyarı Mesajı Var Mı?

Kaybolan mesaj modu (Vanish Mode) olarak geçen bu özellik tüm instagram'ın gözdesi haline geldi öyle ki herkes birbirine artık kaybolan mesaj gönderiyor. Çünkü gizlilik ve karşı tarafın yapacağı hamleleri herkes bilmek istiyor. Birine fotoğraf attınız ve acaba bu kişi SS aldımı diye düşünceleriniz varsa, mesajlaşmayı kaybolan mesaj moduyla yapabilirsiniz. Çünkü sizin attığınız görüntü için sizden habersiz SS alan kişileri bu şeffaflıkla sizinde bilmeniz gerekmektedir.Kaybolan mesaj modu'da ss alınca uyarı vermektedir. Yani konuşmalarınız'da SS(Screenshot) alınınca "Bir ekran görüntüsü alındı" mesajı, mesaj alanında çıkıyor aman dikkat.

Google News Proje ve Kod Paylaşım Platformu
Proje ve Kod Paylaşım Platformu

Proje ve Kod Paylaşım Platformu

C# örnek otomasyonlar, projeler, HTML tasarımlar,blogger temaları,blogger eklentiler, program crackleri indirebileceğiniz ve genel teknoloji bilgileri paylaşan bir blog.

Yorumlar (0)

Bültenimize Abone Ol

Bültenimize abone olarak, yeni yayınlanan içerilerden haberdar olun!

İletişime Geç

Bizimle iletişime geçerek soru, istek, hata gibi bir durum hakkında yazabilirsin!

İletişim Formu