Blogger Yeni Panel Arayüzü İnceleme Yazısı

Yeni Blogger Panel Arayüzü İnceleme YazısıGün geçmiyor ki her yenilenen şey gibi bloggerda yenilenmesin. Blogger panel için yeni arayüz tasarımına gidiyor. Bu haber beni çok heycanlandırsa da bloggerın sistem değişikliliğine gitmemesi üzüyor. Henüz PHP kodlarını bile çalıştıramamakta ama yine de etkileyici gelişim gösteriyor. Henüz tüm panel değişmesede sanırım sistematik ilerleme gösteriliyor.

Yeni panel arayüzüden istatistik bölümü değişikliğe uğramış ve tüm istatistikler daha gelişmiş ve basit bir şekilde ön plana çıkmıştır.

Raporlama biraz daha ayrıntılanmış istatistik kategorisinde son yayın ve genel görüntülenme iki farklı grafikte görüntülenmektedir.
Yeni Blogger Panel Arayüzü İnceleme Yazısı - İstatistik görüntüsü
Bu tür ayrıntılar aslında çok dikkat çekici ve son yazımızın istatistiğine göre diğer yazılar bize yön verir.
Genel İstatistik kısmında BU BLOGLA İLGİLİ DAHA FAZLA BİLGİ denildiğinde biraz daha grafik bizi bekliyor. Pasta dilimli ülke sıralaması vs. gibi bir çok ayrıntıya yön vermişler. Yönlendirilen url ler, kitlemiz falan daha ayrıntılı bir şekilde listelenmiş.


Yine istatistik bölümünün yayınlar kısmında yazılarımızın fotoğrafları eklenmiş ve istenilen anlık, günlük, haftalık veya aylık seçimlerimize göre görüntülenme sayıları ile sıralanmıştır. Ayrıca yazımızı yazan yazarın adı da unutulmamış.(Zaten mevcuttu buda.)


Yeni Blogger Panel Arayüzü İnceleme Yazısı

Yorumlar kısmı biraz daha detaylandırılıp görsel olarak güzelleştirilmiş durumda. Artık kullanıcı fotoğrafı ile beraber görüntülenmektedir. Birden fazla seçim özelliği ile yorumlara çoklu işlemler yaptırabiliriz. Zaten vardı ama bu özellik görselleştirilmiş durumda.Yeni Blogger Panel Arayüzü İnceleme Yazısı

Temalar kısmında henüz tam tecelli etmiş değil buralar yavaş yavaş oturacaktır. Artık HTML i tam sayfa düzenlenebilecek sanırım beni en heycanlandıran kısım bu ve bu geri al özelliği sanırım bayağı etkili olacak.

Yavaş yavaş diğer özelliklerde ortaya çıkmaktadır. Sizlere aktaracağım. Takipte kalın!


2Blogger Yeni Panel Arayüzü İnceleme Yazısı Yorum Bulunuyor. Konu Hakkındaki Görüş ve Önerilerinizi Bekliyoruz.

  1. Yeni panel şuan yok gelecek mi ?

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. Henüz tam anlamıyla herkese ulaşmış değil draft.blogger.com dan blogger panele girdiğinizde sol alt kısımda yeni blogger deneyin yazısı çıkıyor.

      Sil

Konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.