OTEL254 Ücretsiz Otel Takip Programı indir [Kullanım Talimatı]

ÜCRETSİZ OTEL REZERVASYON TAKİP PROGRAMI v1.5 (Kullanım Talimatı) – İndirme Bağlantısı

Giriş

Giriş ekranında bulunan kullanıcı adı ve şifre bölümüne kullanıcılar tablosunda ekli olan üyelerin bilgileri girilir. Varsayılan olarak kullanıcı adı : admin ve şifre : admin olarak belirlenmiş olup en üst yetkili statüsündedir.

Üst menülerden başlamak üzere kullanıcı adı olarak gelen menüde kullanıcının profil bilgileri ve çıkış işlemi yer almaktadır.

Profil sekmesi

Profil bölümünde program kullanıcısına ait bilgiler yer almaktadır. Bu bilgileri kullanıcı kendi istediği gibi gibi düzenleyebilir ve kendine profil resmi ekleyebilir. Düzenlemeyi bitir diyerek profil ile bilgileri kayıt edebilir. Şifre değiştirmek için eski şifreyi doğru girilmesi durumunda yeni girilen şifre geçerli olmaktadır. Boş bırakıldığında uyarı verilmektedir. Şifre değiştirmeden de diğer bilgiler düzenlenebilir.

Müşteriler

Müşterilere ait bilgiler yer alan ekranda herhangi seçilen bir müşterinin bilgileri sol tarafa gelerek istediğiniz gibi düzenleyebilir. Dilerseniz yeni bir müşteri ekleyebilirsiniz. Müşteriler tablosunun asıl amacı daha önce gelmiş müşterilerin bilgilerine TC kimlik numaraları ile hızlıca ulaşmaktır. Belirli tarihler arası ve tc kimlik veya isim soyisime göre müşterilerde arama yapılabilir. Dilerseniz seçilen müşteriyi de programdan silebilirsiniz.

Kullanıcılar

Programı kullanacak olan kişilerin her türlü bilgilerinin saklandığı yerdir. Hızlı ve kolay bir şekilde program kullanıcılarına yetkilendirme verebilir. Bilgilerini güncelleyebilirsiniz. Dilerseniz seçili kullanıcıyı silebilirsiniz. Dipnot: Founder kullanıcı yetkisi silinemez. Admin kullanıcısının şifresini değiştirmeniz gerekli aksi takdirde bu kullanıcıyı silemezsiniz.

Hasılat Raporları

Henüz hazır olmamakla birlikte tarih seçilerek belirlediğiniz bir gün için kaç müşteri çıkışı yapıldı ve o gün ne kadar kazanıldığını görebilirsiniz. Geliştirmesi devam etmektedir.

Notlar

Program kullanıcılarına bir not bırakmak isteyen ayarlar yetkisi bulunan yöneticilerin düzenleyebileceği notlar kısmı herkes için görülebilir durumda.

Otel

Otel telefon numaraları

Otele ait telefon numaralarını görebileceğiniz tabloda ekleme-silme ve değiştirme işlemleri yapabilirsiniz.

Müşteri giriş – çıkış kayıtları

Müşterilerin ne zaman odaya giriş yaptıkları ve ne zaman odadan çıkış yaptıklarını görmek için hazırlanmış basit bir tablo mevcuttur. Herhangi bir düzenleme işlemi yapılmamaktadır.

Program

Ayarlar

Sadece yetkili kişilerin gördüğü bu alanda notları ve Otel adını düzenleyebilirsiniz. Ayrıca Founder(Kurucu) yetkili kişisi özel ayarları görebilir.

Özel ayarlar

Program içerisinde odaların, müşterilerin veya kullanıcıların toplu silme-düzenleme işlemleri burada bulunmaktadır. Veri kayıplarına yol açabilir.

Yetkilendirme

Program kullanıcılarının her birinin yetkisi bulunmaktadır. Bu yetkileri buradan düzenleyebilirsiniz. Örneğin : resepsion kişisi sadece oda ayarlarını görebilmeli veya temizlik personeli sadece odaları temize geç’e bilmeli gibi.

Yardım

Yardım menüsünde yardımı görüntüleyebilir, programı indirdiğiniz adresin altında bulunan yorum kısmına geri bildirim gönderebilirsiniz. Ayrıca lisans satın almak için işlemlere ulaşabilirsiniz.

Odalar

Odalar kat kat listelenmektedir. Kat sayılarına tıklayınca o kat hakkında bilgi vermektedir.Odalar renklendirilmiş resimlerle listelenmektedir. Boş odalar beyaz ve o odalarda yapılacak işlemler sadece odayı müşteriye vermek, odayı kapatmak ve rezervasyon yapmaktır. Boş odalarda başka işlem yapılamamaktadır. Dolu odalar yeşil renkte görünüp sadece müşteri çıkışı ve rezervasyon işlemi yapılabilir. Müşterinin yeni çıkış yaptığı kirli odalar sarı renkte görünmektedir ve sadece temize geç veya rezervasyon işlemi uygulanmaktadır. Oda düzenlemek veya silmek için odanın kapalı durumda olması gerekmektedir.Odayı sadece oda boş iken kapatabilirsiniz. Kapatılan odalar kırmızı renkte belirtilmiştir ve oda aç,odayı düzenle, odayı sil ve rezervasyon işlemleri yapılabilir.Odayı düzenlerken kat numarası değiştirilemez. Bunun yerine yeni bir oda ekleyip ona göre kat numarası ekleyebilirsiniz. Yeni bir oda eklemek için + tuşuna basmanız yeterlidir. Yönergeler ile yeni oda ekleyebilirsiniz. Oda isimleri sadece sayısal olmak zorundadır.

Odayı ver

Odayı bir müşteriye verirken tc girildikten sonra müşteri kayıtlı ise bilgileri gelmektedir değilse bilgileri girmeye devam etmek zorundasınız. Odanın günlük fiyatını burada ekstradan belirleyebilirsiniz. Giriş ve çıkış tarihleri sağ üst köşede bulunup seçim yapmak zorundasınız. Geçmiş tarihli kayıtlar alınmamaktadır.

Odaya rezervasyon yap

Odayı ver ekranı ile aynı işlemler mevcuttur. Sadece rezervasyon içindir. Rezervasyonlar alanında görüntülenecektir.

Filtrele

Odalar ekranında bulunan odaları belirli kategorilere göre filtreleyebilirsiniz.

Rezervasyonlar

Anamenü’de bulunan rezervasyon ekranı ile bugüne ait veya tüm zamanlara ait rezervasyonları görebilirsiniz. Odaya göre rezervasyon getirebilir veya seçilen rezervasyonu silebilirsiniz.

V1.5 Sürüm notları

Katların ve odaların dizilim hataları giderildi.

Oda ekleyememe kat sorunları 15. kat'a kadar açıldı.

Profil resmi ve kullanıcı resim hataları giderildi.

Filtrelemenin sürekli ekranda durması gibi hataları giderildi.

Yetkilendirmede ki önemli hatalar giderildi.

Üst menü düzenlendi otel ve program adlı menüler eklendi.

Geri bildirim gönder butonu, lisans satın al butonu eklendi.

Program > ayarlar kısmının içerisine özel ayarlar bölümü eklendi.

Hasılat sistemi aktif fakat henüz sadece gün gün hasılat bakılabilir.

Odayı kapatırken veya açarken,temize geç işlemi sırasında komple kaybolan ve tekrar gelen dalgalanma hatası düzeltildi.

Mouse üzerine gelince görüntülenen müşteri oda bilgileri ekran kayma hatası düzeltildi.

Ücretsiz otel takip programı indir

Takip edebileceğiniz bağlantılar :