Home Arşiv

VR Teknoloji hakkında uçuk fikirler ve gelecekte ki yaklaşımlar hakkında kısa bir bilgilendirme.
VR ürünlerinin gelecekteki gelişimi ve değişimi hakkında ki düşüncelerim:

1 -) Sosyal

* Şu anda mesajlaşarak, e-posta ile, sesli ve görüntülü görüşmeler yapabiliyoruz. Bu yöntemler eski zamanlarda ki telgraf, posta gibi araçların geliştirilmesi ile gerçekleşti. VR ürünleri ile tekrardan daha fazla gelişecek. Örneğin görüntülü konuşmanın VR gözlükleriyle üç boyutlu hali kaçınılmaz gibi geliyor.

2 -) İş

* Günümüz teknolojisinde çalışanların ofiste fiziksel olarak bulunmasına gerek yoktur. Sanal ekip ile dünyanın herhangi bir yerinde olabilirler. Dünyanın her yerinden insanlar bu şekilde sorunsuz bir şekilde birlikte çalışabilir. Çevrimiçi eğitim endüstrisi de zaman içinde bu teknoloji sayesinde gelişecektir. Örneğin VR teknoloji ile işe gitmeden evinizde sunumunuzu anlatabileceksiniz. Tıpkı ordaymışsınız gibi. İnsanlık yararına olacak bir şeylerden bahsedeyim. Örneğin hastalandığınızda doktorunuza çevrimiçi bir şekilde çok daha hızlı ve kolay olarak görünecebileceksiniz.

3 -) Turizm, keşif ve alışveriş

* Turizm ve VR teknoloji nasıl yan yana olabilir diyorsanız bir de şöyle düşünün, sanal bir tur ile gitmek istediğiniz yerleri oturduğunuz yerden gezebilirsiniz. Tabi oranın havasını almak kadar iç açıcı görünmese de yine de önceden gideceğiniz bir yeri öğrenmek için faydalı olabilir.

* Online alışveriş yaparken kıyafetinizin üzerinizde nasıl duracağını görmek ister misiniz? Kulağa çarpıcı geliyor öyle değil mi? VR teknoloji sanırım bu tür işlere el atacak. Satın almadan önce yeni arabayı veya yeni evi denemek için görüntüleme, dolayısıyla sanal ürünler de gelişecektir.

Fırsatlar:

* Mevcut şirketler aynı zamanda kira ve ofis malzemeleri gibi pek çok masraftan tasarruf sağlarken, girişimciliğe başlama maliyetlerinde önemli bir azalma olabilir.

* VR Teknoloji lojistik sektörü güçlü bir ilerleme kaynağı olacak, gıda dağıtım talebi artacaktır.
* Sanal oyun sektörüne farklı bir bakış açısı gelebilir.

* Film ve dizi sektörü de VR teknoloji ile zenginleştirilebilir

* Siber güvenlik her zamankinden daha önemli olacak. Kimlik doğrulama ve sanal mülkle ilgili sıkıntılar biraz hafifleyebilir.Gelecek teknoloji ile çok hızlı gelecek. Çağımızın en büyük araçları olan internet teknolojisi insanların işlerini kolaylaştırmak için sürekli gelişiyor. Bir fikir bir icraati doğurur. Bir icraat tüm icraatleri.

VR Teknolojisi hakkında veya sizlerinde uçuk fikirlerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.
Konunun alıntı veya yasal olmayan bir durum arz ettiğini düşünüyorsanız iletişim yolu ile bize ulaşarak bildirebilirsiniz hak ihlali durumlarında 3 iş günü içerisinde konu kaldırılacaktır.
Dipnot...!
Kırık ve eksik linki yorum olarak bildirin konu 24 saat içerisinde düzenlenecektir.

Takip edebileceğiniz bağlantılar

Facebook Twitter Linkedin