Instagram Uyarı Mesajı Veriyor - İşlem Engellendi Topluluk Kuralları

Instagram artık topluluk kuralları ihlal durumlarında yeni uyarı mesajı veriyor. İşlem Engellendi; instagram topluluğumuzu korumak için bazı özellikleri kısıtlıyoruz.

Instagram kullanıcılarının bazıları bu tür uyarı mesajı ile karşılaşıyor. Bu mesajı instagram peki neden veriyor? Bu mesajı alan kullanıcılar genel bir problem mi yoksa kişisel bir mesaj mı olduğunu merak ediyor.

İnstagram ve Facebook'un ortak topluluk kuralları mevcuttur. Topluluk kurallarına buradan ulaşabilirsiniz.Topluluk kurallarının ihlali bu tür hataları size göstermektedir.

Topluluk kuralları dışında yapılan yanlış paylaşımlar veya paylaşım limit aşımı gibi işlemlerde bu tip uyarılarla karşılaşmaktasınız. Fazla sayıda takip etmeye başladığınızda instagram sizi bir bot olarak görür ve takip etmenizi geçici bir süre kapatır. Cinsel içerikli paylaşım yaptınız diyelim size bildirim gönderilir ve paylaşımınız instagram tarafından otomatik olarak kaldırılır. Topluluk kurallarının en temel hedefi sizin profilinizde sadece sizin çektiğiniz fotoğraf ve videoların olmasıdır. Alıntı, fake(sahte) hesap gibi aldatıcı içerik veya hesaplar için yine kurallar çerçevesinde işlem yapılmaktadır. Bu kurallar saatlik işlem engeli de olabilir sınırsız hesap kapatmada.

Hiç bir sebep yokken karşılaşabileceğiniz bu hata hesabınızın ele geçirilmiş olabileceğini söyleyebilir dikkat. Dışardan bir instagram uygulamasına girdiniz ve sizin haberiniz yokken takipçi veya beğeni kasma işlemleri için kullanılıyor olabilir. Bu durumda yapmanız gereken hesabınızın şifresini değiştirmektir. Şifre değişikliğinden sonra hesaba giriş yapıp sorunu bildirebilirsiniz.

Herhangi bir instagram hatasında instagram ile iletişime geçebilirsiniz.

Google News Proje ve Kod Paylaşım Platformu
Proje ve Kod Paylaşım Platformu

Proje ve Kod Paylaşım Platformu

C# örnek otomasyonlar, projeler, HTML tasarımlar,blogger temaları,blogger eklentiler, program crackleri indirebileceğiniz ve genel teknoloji bilgileri paylaşan bir blog.

Yorumlar (0)

Bültenimize Abone Ol

Bültenimize abone olarak, yeni yayınlanan içerilerden haberdar olun!

İletişime Geç

Bizimle iletişime geçerek soru, istek, hata gibi bir durum hakkında yazabilirsin!

İletişim Formu