Home Bilgi

Instagram artık topluluk kuralları ihlal durumlarında yeni uyarı mesajı veriyor. İşlem Engellendi; instagram topluluğumuzu korumak için bazı özellikleri kısıtlıyoruz.

Instagram kullanıcılarının bazıları bu tür uyarı mesajı ile karşılaşıyor. Bu mesajı instagram peki neden veriyor? Bu mesajı alan kullanıcılar genel bir problem mi yoksa kişisel bir mesaj mı olduğunu merak ediyor.

İnstagram ve Facebook'un ortak topluluk kuralları mevcuttur. Topluluk kurallarına buradan ulaşabilirsiniz.Topluluk kurallarının ihlali bu tür hataları size göstermektedir.

Topluluk kuralları dışında yapılan yanlış paylaşımlar veya paylaşım limit aşımı gibi işlemlerde bu tip uyarılarla karşılaşmaktasınız. Fazla sayıda takip etmeye başladığınızda instagram sizi bir bot olarak görür ve takip etmenizi geçici bir süre kapatır. Cinsel içerikli paylaşım yaptınız diyelim size bildirim gönderilir ve paylaşımınız instagram tarafından otomatik olarak kaldırılır. Topluluk kurallarının en temel hedefi sizin profilinizde sadece sizin çektiğiniz fotoğraf ve videoların olmasıdır. Alıntı, fake(sahte) hesap gibi aldatıcı içerik veya hesaplar için yine kurallar çerçevesinde işlem yapılmaktadır. Bu kurallar saatlik işlem engeli de olabilir sınırsız hesap kapatmada.

Hiç bir sebep yokken karşılaşabileceğiniz bu hata hesabınızın ele geçirilmiş olabileceğini söyleyebilir dikkat. Dışardan bir instagram uygulamasına girdiniz ve sizin haberiniz yokken takipçi veya beğeni kasma işlemleri için kullanılıyor olabilir. Bu durumda yapmanız gereken hesabınızın şifresini değiştirmektir. Şifre değişikliğinden sonra hesaba giriş yapıp sorunu bildirebilirsiniz.

Herhangi bir instagram hatasında instagram ile iletişime geçebilirsiniz.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.
Konunun alıntı veya yasal olmayan bir durum arz ettiğini düşünüyorsanız iletişim yolu ile bize ulaşarak bildirebilirsiniz hak ihlali durumlarında 3 iş günü içerisinde konu kaldırılacaktır.
Dipnot...!
Kırık ve eksik linki yorum olarak bildirin konu 24 saat içerisinde düzenlenecektir.

Takip edebileceğiniz bağlantılar

Facebook Twitter Linkedin