Twitter Hacklendi (Hacked) - Ünlü İş Adamlarının Hesaplarından Bitcoin İstenildi


Twitter Hacklendi (Hacked) - Ünlü İş Adamlarının Hesaplarından Bitcoin İstenildi

15 Temmuz 2020 Saat 23:45'te twitter bence hayatının şokunu yaşadı. Ünlü iş adamları Elon Musk,Apple,Bill Gates gibi hesaplar bir internet korsanı tarafından ele geçirildi. Ele geçirilen iş adamlarının hesaplarından 1000 dolar gibi cüzi bir rakamla bitcoin istendi istenilen hesapta ki bitcoinin takibini yapmak isterseni buyrun link https://www.blockchain.com/tr/btc/address/bc1qxy2kgdygjrsqtzq2n0yrf2493p83kkfjhx0wlh 

Twitter'daki hesapları etkileyen bir güvenlik olayının farkındayız. Soruşturmak ve düzeltmek için adımlar atıyoruz. Herkesi kısa süre içinde güncelleyeceğiz.


Twitter'ın işte olayı karşılama şekli. Hesapların aslında çalınmadığı ama twitter üzerinde bir açık bulunup istenilen hesaptan tweet atılabildiği keşfedilmiş. Elon Musk ve diğer twitter sahipleri tweetleri her ne kadar hızlı silselerde bitcoin hızla artmaya devam ediyor. Toplanılan para bir hayli arttı.  Twitter bakalım bu tür bir hack işlemi için ne tür önlem alacak.
Hacked by projevekod :)

Twitter Hacklendi (Hacked) - Ünlü İş Adamlarının Hesaplarından Bitcoin İstenildi Konusuna Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Yorum Yapan Siz Olun.

Konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.