Nedir Bu Xiaomi Redmi Not 8 Pro Çılgınlığı?

Günden güne satışları artan global olarak sağlam bir pazara imza atan Niye 8 Pro nün olayı ne? Neden bu kadar tutulmaya başladı?

Bu telefonu ben şöyle değerlendiriyorum. Zamanında iPhone 5s kere verilen ve zamanın en hızlı telefonu olarak gösterilen iPhone yerini daha ucuz daha hızlı ve kararlı telefona bırakıyor. Yani kaliteyi ucuza alıyoruz. Tabi global olarak degerlendirirsek keşke böyle telefonları veya teknolojik aletleri biz üretsek fakat maalesef şuan mümkün değil. Sırf marka diye iPhone onlarca para harcamak yerine Xiomi firmasını android pazarda değerlendirmek bence çok daha mantıklı geliyor. Örnek olarak bu yazımı redmi 8 den yazıyorum. 5000 mah bataryası ile 2 gün rahat kullandığım telefonumdan çok çok memnunum.

Fotoğrafta belirtilen satış oranları yakında iPhone 11 Pro Max ı geçecek gibi gözlemleniyor. Top 10 a girmek hiçte kolay bir şey değil.

Peki bu telefonda ki fark ne? Ya da bu telefonlarda ki diyelim.

Şunu söyleyebilirim gönül rahatlığıyla oldukça ucuz. Şuan Türkiyede 2300 TL ye not 8 pro bulunabiliyor. Tabi bu ucuzluğun eksi yönleri var fakat hiçte yok gibi duruyor. Diğer telefonlarda bulabileceğiniz tüm özellikler mevvcut.Yüz tanıma,parmak okuyucu ne kamera. 64 Mp kamera var daha ne olsun. Selfie kamerası 20 MP

Hafızası opsiyonel 64 ve 128 GB mevcut.

Ram konusuna gelirsek gerçekten oyun vs. gibi işlemler için önemli tam 6 GB ram mevcut ki rakipleri hala 4 kullanırken. Tartışılmaz en güzel özelliği Bataryası 4.500 mah 2.05 GHZ Dual Core ve 2.0 Ghz Hexa core işlemcisi ile de fark yaratıyor.

Demem o ki kullanan biri olarak: Bu telefon bu fiyata kaçmaz.

Yorum atın sizin düşüncelerinizi merak ediyorum onerebileceginiz telefon var mı?

Google News Proje ve Kod Paylaşım Platformu
Ali Köklü

Ali Köklü

Gören göze karanlık perde olamaz, görmeyen göze ışık ne yapsın.
Kırşehir - AK 456 AEÜ - Computer Programmer

Yorumlar (0)

Bültenimize Abone Ol

Bültenimize abone olarak, yeni yayınlanan içerilerden haberdar olun!

İletişime Geç

Bizimle iletişime geçerek soru, istek, hata gibi bir durum hakkında yazabilirsin!

İletişim Formu