Blogunuzda ki Veya Web Sitenizde ki Fotoğraf ve Resimlerin Boyutu Küçültme

Fotoğraf veya resimlerin .jpg veya .png dosyalarının boyutunu küçültmek mi istiyorsunuz? Buyrun bunu yapabileceğiniz en iyi site

Blogger kullanan veya wordpress kullanan herkesin en iyi bildiği şey dosya boyutu ile web sitenin doğru orantıda olması gerektiğidir. Ağır ve fazla boyutlu dosyalar sitelerin geç açılmasına neden olmaktadır. Bir web sitesinde olmazsa olmaz görsellerinde boyutları küçük olmalı ki sitenin daha hızlı açılabilsin. Bir yazı hazırladınız ve bir görsel ayarladınız peki bu görsel daha önce kullanıldı mı? Kullanıldıysa çözünürlük seviyesine göre bu resimlerin boyutu nedir?

Dosya boyutuna baktınız 1.5mb gördünüz ve bu 1.5 mb'tın size geri trafik olarak döneceğini unutmayınız. 1.5mb bir dosyanın indirme hızı bazı internetlere göre örn: türk telekom internetsiz ev kalmasın kampanyası 3 mbs internet ile yavaş olacaktır. Yapabileceğiniz en iyi sıkıştırma yöntemi dosya çözünürlüğünü azaltmak sağdan sola tüm boyutunu küçültmek ve bir web sitesi yardımıyla bu görselin,fotoğrafın veya resmin boyutunu düşürmek.

Kayıpsız şekilde websiteniz için resim küçültmek istiyorsanız Tinypng.com tam size göre uzun süredir kullandığım hemen hemen her fotoğrafımı kayıpsı boyut küçülttüğüm bu site sayesinde sizlerde artık website fotoğraf boyutu hakkında endişe etmeyeceksiniz.

Google News Proje ve Kod Paylaşım Platformu
Ali Köklü

Ali Köklü

İn another universe
Ankara
Kırşehir - ABE 358 - AEÜ - Computer Programmer

Yorumlar (0)

Bültenimize Abone Ol

Bültenimize abone olarak, yeni yayınlanan içerilerden haberdar olun!

İletişime Geç

Bizimle iletişime geçerek soru, istek, hata gibi bir durum hakkında yazabilirsin!

İletişim Formu