Blogunuzda ki Veya Web Sitenizde ki Fotoğraf ve Resimlerin Boyutu Küçültme

tinypng-ile-kayipsiz-dosya-boyutu-kücültme-resim-fotograf-gorsel
Blogger kullanan veya wordpress kullanan herkesin en iyi bildiği şey dosya boyutu ile web sitenin doğru orantıda olması gerektiğidir. Ağır ve fazla boyutlu dosyalar sitelerin geç açılmasına neden olmaktadır. Bir web sitesinde olmazsa olmaz görsellerinde boyutları küçük olmalı ki sitenin daha hızlı açılabilrsin. Bir yazı hazırladınız ve bir görsel ayarladınız peki bu görsel daha önce kullanıldı mı? Kullanıldıysa çözünürlük seviyesine göre bu resimlerin boyutu nedir?
Dosya boyutuna baktınız 1.5mb gördünüz ve bu 1.5 mb'tın size geri trafik olarak döneceğini unutmayınız. 1.5mb bir dosyanın indirme hızı bazı internetlere göre örn: türk telekom internetsiz ev kalmasın kampanyası 3 mbs internet ile yavaş olacaktır. Yapabileceğiniz en iyi sıkıştırma yöntemi dosya çözünürlüğünü azaltmak sağdan sola tüm boyutunu küçültmek ve bir web sitesi yardımıyla bu görselin,fotoğrafın veya resmin boyutunu düşürmek.
Kayıpsız şekilde websiteniz için resim küçültmek istiyorsanız Tinypng.com tam size göre uzun süredir kullandığım hemen hemen her fotoğrafımı kayıpsı boyut küçülttüğüm bu site sayesinde sizlerde artık website fotoğraf boyutu hakkında endişe etmeyeceksiniz.

Blogunuzda ki Veya Web Sitenizde ki Fotoğraf ve Resimlerin Boyutu Küçültme Konusuna Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Yorum Yapan Siz Olun.

Konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.