MASIGNASUKA101
3556188086790554623

Yeni Windows Terminali Tanıtımı

Yeni Windows Terminali Tanıtımı
8 Mayıs 2019 Çarşamba
Yeni Windows Terminali Tanıtımı

Microsoft, yıllık Build 2019  Geliştirici Konferansı'nda geliştiricilere odaklanan bir dizi yeni özellik ve hizmet duyurdu. Windows 10 işletim sisteminin ilgi payına düştüğünü söylemeye gerek yok ve şirket, Windows'u geliştirme platformu olarak kullanan geliştiriciler için bazı ilginç özellikler açıkladı. Konferansta duyurulan yeni windows terminali hemen Microsoft Program Yöneticisi Sn.Kayla  6 Mayıs 2019 da Microsoft Blog sayfasında yazılı olarak tanıtıldı.

Windows 10 işletim sistemi için yeni bir terminalle başlayan şirket, Windows Terminali adlı yeni bir terminal programı tanıttı. Bu modern Windows geliştirici aracı, kısayollar, sekmeler, pencereler ve GPU ile hızlandırılmış metinler yazılım geliştiricilerin işine yarayacağı ve hoşuna gideceği bir gerçek.
Henüz bu terminal görücüye çıkmış olsa da Microsoft, önizleme sürümü sayesine kullanıcılardan hataları ve geliştirmek için geri bildirim istenecektir.

Windows Terminal ayrıca en iyi görünüm ve verimliliği birleştirmek için temaları ve uzantıları da destekleyecektir. Ek olarak, Doğu Asya yazı tipleri de dahil olmak üzere tam Unicode desteğini beraberinde getirecektir.

Microsoft, yeni Windows Terminali'ni Komut İstemi, PowerShell ve Linux kullanıcıları için Windows Subsystem'in varsayılan komut satırı uygulaması haline getirmeyi hedeflemiştir.

Yeni terminalin videosuEk özellikleri için Microsoft'un blogu: https://devblogs.microsoft.com/commandline/introducing-windows-terminal/
Test etmek isterseniz: https://github.com/Microsoft/Terminal
Ali Köklü

Üç yılı aşkın süredir projevekod blogum da c# programlama örnek kodları paylaşıyorum. Yazı yazmaktan ve bilgi paylaşmaktan büyük keyif alırım. Çok sakin ve eğlenceli biriyimdir. Sürekli kendimi geliştirmek için çaba sarf ederim. Her türlü olumlu, olumsuz eleştirilere açık bir insanımdır. Beni sosyal medya'da takip etmek isterseniz : @alikoklu254

Konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.