C# Sitenin Bir Bölümünü Programa Ekleme - Örnek Euro ve Dolar'ın Altın Kaynak İle Takip Etme

c-c#-sitenin-bir-bolumunu-programa-ekleme-dolar-ve-euro-altin-kaynak-altinkaynak-tan-takip-etme


Bazen bazı bilgileri hazır çekmek isteriz. Armut piş ağzıma düş hesabı. Bunun için belli kaynaklarımız vardır. Programlarımızda bu kaynakların bir parçasını kullanmamız gerekebilir. Bizlerde bu gereken kaynakta ki bilgileri masaüstü uygulamamızda nasıl kullanabileceğinizi anlattık.
Bir çok programlama dilinde olduğu gibi C#'ta da web sitelerinin bir bölümünden içerik alabiliyoruz. Aldığımız içeriklerde oynama yapabiliyor. Kendi Masaüstü uygulamamızda kullanabiliyoruz.

Biz örnek olarak hazır gündem de dolar ve euro iken sürekli web sitesinden dolar takip etmek yerine ekranın sağ üst köşesinde dolar ve euro yu her 10 saniye de bir güncelleyen ve bize gösteren program tasarladık.

Bu programda "Altın Kaynak" sitesi kullanıldı ve kur bilgileri oradan alındı.
Artık sizlerde böyle programlar yapıp en basitinden Euro ve Dolar'ı Altın Kaynak ile takip edebilirsiniz.

Hemen yapmanız gerekenlere geçiyorum.

Öncelikle HTMLAgilityPack'i nuget'ten indirip vs sürümünüze kurmanız gerekmektedir.
Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra aşağıda vereceğim linke tıklayıp örneğimizi indirip kodlardan açıklamalarına bakabilir ve sizlerde daha gelişmiş bir versiyonunu tasarlayabilirsiniz.

Uygulamayı indir.

C# Sitenin Bir Bölümünü Programa Ekleme - Örnek Euro ve Dolar'ın Altın Kaynak İle Takip Etme Konusuna Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Yorum Yapan Siz Olun.

Konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.