Blogspot Türkiye'de engellendi

Blogger Türkiye'de engellendi,siteye sadece vpn ile girilebiliyor.İşte son durum

Google'ın sahip olduğu Blogspot blog hizmeti, ülkedeki içeriğin sansürlenmesinde kullanılan internet filtreleriyle tutarlı olarak, Türkiye Blokları İnternet Gözlemevi tarafından doğrulanan 24 Temmuz 2018'de Türkiye'de engellendi.

Salı akşamı geç saatlerde, Blogspot'ta ziyaret edilen blogların ziyaretçileri, web sitesindeki içeriğe erişemediklerini bildirdi. Türkiye Blokları internet gözlem merkezi, blok sayfalarının TTNet ve Uydunet dahil olmak üzere birçok İSS'de kullanıldığını doğrulamış olup, içeriğe erişim yetkililer tarafından kısıtlanmıştır.

Blogspot, mobil operatörler ve Turkcell ve Superonline dahil olmak üzere bazı sabit hat ISP'leri tarafından erişilebilir durumdadır ve engelleme önlemleri yayılırken bu genellikle birkaç saat süren bir süreçtir.

Blok sayfalar HTTP üzerinden blogları ziyaret ederken görünürken, HTTPS aracılığıyla Blogspot'a ulaşma girişimleri, TCP RST enjeksiyonu yoluyla aktif olarak kesintiye uğruyor.

İnternet engelleme emirlerini denetleyen Türkiye’nin ICTA yetkisi, Blogspot ve alt alanlarının yazım sırasındaki portalındaki kısıtlamalarına ilişkin mahkeme kararlarıyla ilgili hiçbir bilgi vermedi.

Blogspot platformunda barındırılanlar dahil olmak üzere bloglarda içerik yönetmek için Google tarafından çalıştırılan Blogger.com platformu, kullanıcıların özel alan adlarında barındırdığı bloglar gibi erişilebilir olmaya devam etmektedir.

Blogspot, Türkiye'deki kişisel bloglar ve ticari içerik yayıncıları tarafından özellikle popülerdir. Kullanıcılar, ülkenin en iyi blog yazarları ve bağımsız yazarlarının bazılarına önemli bir gelir kaynağı sağladığını, fikir alışverişi ve çevrimiçi yorum için açık ve para kazanılabilir bir platform sunduğunu belirtiyor.

Kaynak : Blogspot blocked in Turkey
Google News Proje ve Kod Paylaşım Platformu
Ali Köklü

Ali Köklü

İn another universe
Ankara
Kırşehir - ABE 358 - AEÜ - Computer Programmer

Yorumlar (0)

Bültenimize Abone Ol

Bültenimize abone olarak, yeni yayınlanan içerilerden haberdar olun!

İletişime Geç

Bizimle iletişime geçerek soru, istek, hata gibi bir durum hakkında yazabilirsin!

İletişim Formu