Akıllı Ekranlarda Google Asistan'ı Tasarlama

Bu yılın başlarında, Google Görüntülü Reklam Ağı'ndaki yeni bir cihaz kategorisi olan ve akıllı görsellerle ses deneyimlerini zenginleştiren Smart Displays'i duyurdu. Bu yeni, oldukça görsel cihazlar, karmaşık bilgileri iletmeyi, Eylemler'i önermeyi, işlemleri desteklemeyi ve markanızı ifade etmeyi kolaylaştırabilir. Bugünden itibaren, Akıllı Ekranlar hem mağaza içi hem de çevrimiçi olarak büyük ABD perakendecilerinden satın alınabilir.

Sesle etkileşmek hızlı ve kolaydır, çünkü konuşma doğal olarak insanlara gelir ve dil, geleneksel görsel arayüzlerden farklı olarak insanları önceden tanımlanmış yollarla sınırlamaz. Bununla birlikte, sadece ses arayüzlerinde, listeler veya tablolar gibi ayrıntılı bilgilerin iletilmesi zor olabilir ve görüntüler, grafikler veya görsel marka kimliği gibi zengin içeriği temsil etmek neredeyse imkansızdır. Akıllı Ekranlar, Asistan'ın doğal sohbete cevap verebilecek ve aynı zamanda bilgileri görüntüleyebildiği ve markanızı görsel ve etkileyici bir şekilde temsil edebilecek Eylemler oluşturmanıza olanak tanır.

Bugün, Akıllı Ekranlar için optimize edilmiş zengin yanıtların tüketici kullanılabilirliğini duyuruyor. Geliştiriciler, zengin yanıtlarla, size daha fazla görsel bileşenle birlikte, Eyleminiz için bir dizi görsel etkileşim sağlayan temel kartlar, listeler, tablolar, karuseller ve öneri çiplerini kullanabilir. Ayrıca, geliştiriciler, Eyleminizin görünümünü ve hislerini daha ayrıntılı bir şekilde özelleştirmek için özel temalar da oluşturabilir.

Google Asistan için sesli merkezli bir Eylem oluşturduysanız endişelenmeyin, Akıllı Ekranlarda otomatik olarak çalışır. Ancak, Akıllı Görüntülerde kullanıcılarınızın daha görsel olarak ilgi çekici ve yararlı olmasını sağlamak için zengin yanıtlar ve özel temalar eklemenizi kesinlikle öneririz. Başlamanız için birkaç ipucu:

1. Karmaşık sesli komutlar yerine görsel bileşenleri kullanmayı düşünün

Akıllı Ekranlar, bilgileri görüntülemek ve kullanıcı girişini kolaylaştırmak için çeşitli görsel formatlar sunar. Resimlerin, bir listenin veya tablonun bir karuseli, kullanıcıların bilgileri verimli bir şekilde taramasına yardımcı olabilir ve daha sonra hızlı bir dokunma veya hızlıca kaydırma ile etkileşime girebilir.

Örneğin, uzun, sözlü bir istemi göz önünde bulundurun: "Ulusal Marşlar'a Hoş Geldiniz! ABD, Kanada ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere 20 farklı ülkeden milli marşları çalabilirsiniz. Hangisini duymak istersiniz?"

Ekrandaki söz konusu komut isteminin sadece dökümünü göstermek yerine, bir ülke bayrakları bayrağı, kullanıcıların duymak istedikleri marşı kaydırmasını ve dokunmasını kolaylaştırır.

2. Konuşmayı kolaylaştırmak için görsel öneriler kullanın

Öneri çipleri, yüzey önerileri, özellik keşfine yardımcı olma ve konuşmanın Akıllı Ekranlarda devam etmesini sağlamanın harika bir yoludur.

Bu örnekte, öneri yongaları, kullanıcıların "şaşkınlık" özelliğini bulmasına, en popüler marşları bulmasına ya da bölgeye göre marşları filtrelemesine yardımcı olabilir.

3. Markanızı temalarla ifade edin


Deneyiminizi farklılaştırmak ve markanızın kişiliğini temsil etmek, özel bir ses, arka plan resmi veya rengi, yazı tipi stili veya markalarınızın eşleşmesi için kartlarınızın şeklini seçmek için yeni özel temalardan yararlanabilirsiniz. Örneğin, California Surf Raporu gibi bir Eylem, daha sürükleyici ve özelleştirilmiş bir şekilde temalı olabilir.

4. Geliştirici kaynakları kütüphanesine göz atın


Akıllı ekranlar ve diğer görsel cihazların tasarımı ve tasarımı konusunda sohbet tasarım sitemizde ve I / O konusundaki konuşmamızda, aygıtlar arasında Eylemler tasarlama konusunda daha fazla ipucu sunuyoruz.

Ardından, İşlemlerinizin görsel görünümünü zengin yanıtlarla nasıl özelleştireceğinizi öğrenmek için dokümanlarımıza gidin. Ayrıca, Eylemler Konsolu simülatöründeki Akıllı Ekranlar için özelleştirmelerle test ve tinker yapabilirsiniz.

İlk Eyleminizi yayınladıktan sonra, topluluk programımıza * katılabileceğinizi ve özel Google Asistan tişörtünüzü ve aylık 200 $ 'lık Google Cloud kredinizi alabileceğinizi unutmayın.

Yorumlar