C# Kafe - Restaurant Otomasyonu Uygulaması

C# Kafe - Restaurant Otomasyonu Uygulaması


C# Kafe - Restaurant Otomasyonu Uygulaması

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere kafe ve restaurant otomasyonu paylaşacağım.İstek üzerine paylaşıyorum.Projesini bizimle paylaşan arkadaşa teşekkür ederim.Başarılı bir proje ve başarılarının devamını dilerim.Bildiğiniz gibi Kafe ve Restaurant türü mekanlarda kullanılan adisyon kağıtlarına hitafen yapılmış bir uygulama. :)
Program access veri tabanıyla oluşturulmuştur.Kendini geliştirmek isteyen arkadaşlar kodlarına bakabilmesi açısından paylaşıyorum.Kodların açıklaması yoktur.Olduğu gibi sizlerle paylaşıyorum.Birden fazla formlar ile örnek arayanlar için bire bir..

Yorumlar

 1. çok güzel bir bilgi teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 2. YENİ FORM EKLEYİNCE FORM BULUNAMADI HATASI VERİYOR PROJEYE BÖYLE BİR ENGELLEME YAPILMIŞ OLABİLİRMİ? TEŞEKKÜRLER....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bildiğim kadarıyla yok ama ben bir kontrol edip cevabımı buradan yazarım.

   Sil
  2. Dosyayı inceledim bende verilen tek hata formu oluşturuyorum kod kısmında göstermeye çalışırken görmüyor ama yeni bir class açıp tanımlayınca görünüyor.Yani sorunsuz yeni orm açabiliyorum. Saygılarımla.

   Sil
  3. Cevabınız için teşekkürler bende class oluşturdum ama problemi de buldum problem yeni form eklediğimizde namespace ismi projeyle farklı olduğu için düzelttim şuana herhangi bir problem yok sayenizde bunuda öğrendik tekrar teşekkürler ...

   Sil
 3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 4. visual studio 2010 dan düzenleme yapınca veri tabanı bağlanılamıyor hatası alıyorum direkt silip uygulamayı tekrar indiriyorum hata filan yok düzenleme yapınca hata alıyorum veri tabanıyla alakası olmayan bir düzenleme sadece timer ekliyorum veritabanı hatası diyor yardımcı olurmusunuz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Proje alıntı olduğu için hataları bilmiyorum.

   Sil
 5. visual studio hangi versiyonunda çalışıyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 2012,2016,2017 versiyonlarında denedim çalışıyor. Onun dışında diğer sürümlerde çalışıyor mu bilmiyorum.

   Sil
 6. Güzel bir proje. Ancak masa ekle-masa sil gibi özelliklerin olması gerekiyordu. Ayrıca proje OOP yapısına uygun kodlanmamış. Çok daha yapısal ilişkili yazılabilirdi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim. Bu tür geliştirmeleri yeni başlayanlar ve kendini biraz ilerletmek isteyenler yapabilir. Haklısınız eksikleri var ama görsel programlama için gerçekten güzel bir örnek. Teşekkürler.

   Sil
 7. Başarılı olmuş ellerinize sağlık.
  Bende yazıyordum kafe otomasyonunu ama görsellik açısından pek beceremedim. Ama sizin örnek ilham oldu bana

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.